Kalkulator OC AC

Ubezpiecz się
U Sławka i śpij spokojnie!

Nasz kalkulator/porównywarka ubezpieczeń przedstawia wyłącznie aktualne oferty ubezpieczenia OC i OC+AC wzbogacone o dodatkowe polisy dobrowolne, takie jak NNW, assistance czy ubezpieczenie szyb lub opon.


Kalkulator OC/AC

Skorzystaj z naszego kalkulatora OC I AC.

Współpracujemy z renomowanymi firmami ubezpieczeniowymi, takimi jak PZU, Warta, TUZ, GENERALI, UNIQA COMPENSA, BALCIA, ALLIANZ, INTER RISK, Link4, MTU, PROAMA, TRASTI, WIENER dzięki czemu możesz mieć pewność, że otrzymasz najlepsze oferty na Polskim rynku ubezpieczeń. Oferty ubezpieczeń OC, AC dostępne w naszym kalkulatorze ubezpieczenia OC, AC są ofertami firm ubezpieczeniowych, a ich ceny są wyliczane przez towarzystwa na podstawie danych wprowadzonych w formularzu przez użytkownika serwisu.

Porównaj oferty i wybierz ubezpieczenie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Zaufaj multiagencji U Sławka i zabezpiecz siebie i swoich bliskich już dziś! Wybierz najlepszą i najtańszą ofertę ubezpieczenia na rynku.

Kalkulator OC/AC


1Jak działa kalkulator ubezpieczeń OC AC ?

Kalkulator/porównywarka jest zaawansowanym narzędziem, które na podstawie podanych przez Ciebie w formularzu informacji, zbiera i prezentuje oferty współpracujących z multiagencją U Sławka towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki wypełnieniu formularza, otrzymujesz przegląd ofert ubezpieczeniowych, oszczędzasz swój czas i pieniądze. Następnie nasz doradca kontaktuje się w celu omówienia wybranej oferty i sfinalizowanie zakupu. Jeśli masz wątpliwości co do wyników porównania, lub nie wiesz jak wypełnić formularz, skontaktuj się z naszym doradcą pod numerem telefonu: 667 98 78 98

2Czy korzystanie z kalkulatora/porównywarki jest płatne?

Korzystanie z naszej Porównywarki ubezpieczeń jest całkowicie bezpłatne. W żadnym momencie nie czekają Cię żadne ukryte opłaty. Nie pobieramy prowizji od naszych klientów, ani nie doliczamy jej do ceny ubezpieczenia. Dajemy dodatkowe zniżki naszym klientom.

3Czy muszę podawać swoje prawdziwe dane w kalkulatorze?

Uzyskanie wiarygodnego porównania ofert ubezpieczeniowych wymaga podania prawidłowych informacji o pojeździe i osobie ubezpieczającej. Informacje, o które pytamy w formularzu, mogą wydawać się bardzo szczegółowe, są jednak wymagane przez towarzystwa ubezpieczeniowe przy zakupie polis komunikacyjnych, a więc OC i AC.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe wymagają podania danych osobowych już na etapie kalkulacji (imię, nazwisko, PESEL). Bez nich towarzystwa te nie będą mogły zweryfikować Twojej historii ubezepieczeniowej w UFG, a tym samym nie będą w stanie przygotować dla Ciebie ofert. Wiele zakładów ubezepieczeń na etapie kalkulacji składki nie potrzebuje jednak Twoich personaliów. Jeśli zdecydujesz się na zakup polisy, brakujące dane będziesz musiał podać na dalszym etapie zakupu. Będą potrzebne do wystawienia polisy.

4Czy moje dane w kalkulatorze są bezpieczne?

Tak, dane podawane w formularzu kalkulatora OC, AC są chronione przed dostępem niepowołanych osób. Na bezpieczeństwo przesyłanych danych ma wpływ m.in. infrastruktura techniczna, procedury wewnętrzne organizacji, certyfikat SSL. Dane są wykorzystywane wyłącznie do przedstawienia oferty ubezpieczenia i w procesie jego zakupu i nie są przekazywane żadnym podmiotom poza TU. Dokładne informacje na ten temat znajdziesz polityka prywatności ../polityka-prywatnosci/

5Z jakimi firmami współpracuje Multiagencja U Sławka?

U Sławka ubezpieczenia współpracuje z wiodącymi firmami ubezpieczeniowymi na polskim rynku, PZU, WARTA, MTU, Proama, Generali, Uniqa, Allianz, Wiener, TUZ, Inter Risk, Wefox, DallBogg, Trasti, Balcia, Signal Iduna, Euroins , Link 4, Ergo Hestia, Hdi, Aviva, Compensa, Axa. Grono współpracujących towarzystw ubezpieczeniowych stale się powiększa. Mamy ambicje porównywać ubezpieczenia OC AC wszystkich firm ubezpieczeniowych na rynku.

Doradzimy również w zakupie tanich ubezpieczeń jak:

  • ubezpieczenie domu/mieszkania
  • ubezpieczenie firmy
  • ubezpieczenia na życie
  • ubezpieczenie NNW
  • ubezpieczenia turystyczne , podróżne
  • ubezpieczenia szkolne
  • ubezpieczenia zdrowotne - medyczne
6Dlaczego warto kupić OC i AC za pomocą naszego kalkulatora/porównywarki ?

Zakup ubezpieczenia za pomocą naszej porównywarki ofert OC / AC to wygodny i szybki sposób na tanie i korzystne ubezpieczenie. Dzięki porównaniu ofert wielu ubezpieczycieli możesz szybko i bez wysiłku porównać oferty OC i AC. Nie musisz kilkakrotnie wypełniać formularza na różnych stronach, ani poszukiwać aktualnych promocji. Szybki proces porównania, to także szybki zakup. Nasz doradca skontaktuje się z tobą doradzi, odpowie na wszystkie pytania i kupisz tanie, dopasowane do twoich potrzeb ubezpieczenie online bez wychodzenia z domu.

Możesz kupić ubezpieczenie również stacjonarnie w naszych biurach w Wołominie i Markach.

Wołomin ul.Lipińska 34A/42 - 667 98 78 98

Marki ul.Stanisława Moniuszki 1 - 665 729 222

7Jak weryfikowane są dane o mojej historii ubezpieczenia?

Dane o Twoich dotychczasowych ubezpieczeniach są weryfikowane w UFG - Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Przechowuje on informacje o zawartych umowach ubezpieczeniowych, ale także zaistniałych szkodach. Jeśli nie podasz informacji o spowodowanym wypadku lub stłuczce, a widnieje ona w UFG, wpłynie to na wysokość zaproponowanej przez TU składki ubezpieczenia. Swoją historię ubezpieczeniową możesz również zweryfikować w UFG samodzielnie.

8Dlaczego nasz kalkulator OC AC pyta o PESEL? Czemu warto go podać i czy to bezpieczne?

Dzięki numerowi PESEL firmy ubezpieczeniowe weryfikują historię szkód w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym (UFG). Niektórzy ubezpieczyciele bez podania nr PESEL nie zwracają żadnych ofert, dlatego wpisany PESEL zwiększa liczbę ofert, które otrzymasz. Podając swój numer PESEL uzyskujesz bardziej kompleksowe porównanie i większą pewność, że zostało ono wykonane prawidłowo. Niestety zgodnie z prawem, nie można zawrzeć umowy ubezpieczenia bez numeru PESEL, dlatego konieczne jest wpisanie go na etapie kalkulacji. Twój numer PESEL jest u nas absolutnie bezpieczny. Wszystkie dane podawane przez Ciebie w formularzu są chronione tajemnicą a zasady ich przetwarzania i przechowywania znajdziesz w naszej polityce prywatności.

9Dlaczego w kalkulatorze są pytania o stan cywilny? Jaki ma wpływ na wysokość ubezpieczenia?

Że statystyk wynika, że osoby w związkach małżeńskich jeżdżą bezpieczniej i powodują mniej wypadków. Z tego powodu ważne jest by podać stan cywilny odwoławczy a osoby w związkach małżeńskich mogą liczyć na zniżkę w składce na ubezpieczenie. Informacja ta ma wpływ na wynik porównania jaki uzyskasz, a wszystkie pytania pojawiające się w formularzu, znajdują się także w formularzach Towarzystw Ubezpieczeniowych. Statystycznie osoby pozostające w związkach małżeńskich płacą za OC o kilka procent mniej niż pozostali.

10Dlaczego kalkulator pyta o dzieci? Czy firmy ubezpieczeniowe pytają o dzieci?

Podobnie jak w przypadku pytań o stan cywilny, fakt posiadania dzieci również wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej. Firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę statystyki mówiące, że osoby posiadające dzieci jeżdżą wolniej i ostrożniej. W efekcie powodują mniej szkód, mogą więc płacić za ubezpieczenie mniej. Podając prawdziwe informacje na temat stanu cywilnego i faktu posiadania potomstwa, obniżasz swoją cenę ubezpieczenia OC.

11Dlaczego wiek kierowcy ma wpływ na cenę ubezpieczenia?

Firmy ubezpieczeniowe określając stawkę ubezpieczenia szacują ryzyko spowodowania szkód biorąc pod uwagę konkretny wiek kierowcy. Młodzi kierowcy ze względu na mniejsze doświadczenie za kółkiem oraz brawurę, częściej są sprawcami kolizji i wypadków drogowych. Statystycznie to oni powodują najwięcej kolizji i wypadków. Dlatego większość firm ubezpieczeniowych podwyższa składki za polisę OC i AC młodym i niedoświadczonym kierowcom.

12Kim dla TU jest młody kierowca?

To osoba, która ma mniej niż 28 lat ( w zależności od TU, może być to przedział między 26 a 30 lat), albo posiada prawo jazdy krócej niż 3 lata.

1Czy muszę podawać numer telefonu i adres e-mail?

Podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest potrzebne by nasz doradca mógł się skontaktować i omówić szczegóły. Jeśli podasz nam swój adres e-mail, będziemy mogli przesłać Ci np. podsumowanie kalkulacji, do której możesz wrócić. Zapamiętamy Twoje dane i nie będziesz musiał po raz kolejny wypełniać formularza. Możemy również przypomnieć o końcu twojego okresu ubezpieczeniowego, dzięki czemu nie przegapisz końca ochrony ubezpieczeniowej swojej polisy OC, AC.

Podanie numeru telefonu jest dobrowolne, podobnie jak wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Nie udostępnimy Twojego numeru telefonu żadnej firmie ubezpieczeniowej bez Twojej zgody. Dokładne informacje o zasadach wykorzystania podanych przez Ciebie danych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

1Jestem współwłaścicielem pojazdu - czy mogę wyliczyć składkę OC za pomocą kalkulatora?

Tak, możesz samodzielnie obliczyć składkę dla pojazdu, który dzielisz z drugim współwłaścicielem. Wykonując kalkulacje zaznacz opcję współwłasności pojazdu i podaj niezbędne dane. Dzięki temu wyliczenie będzie wiarygodne, a Ty otrzymasz cenę uwzględniającą historię ubezpieczeniową tak Twoją, jak i współwłaściciela pojazdu.

1Mam zamiar zakupu auta. Czy mogę policzyć ile zapłacę za OC lub AC?

Oczywiście, że możesz obliczyć składkę dla auta, które dopiero zamierzasz kupić. Nasz kalkulator OC, AC wymaga podania marki, modelu i pojemności silnika pojazdu oraz Twoich danych. Pamiętaj, że wyliczenie to ma charakter orientacyjny, a oferta jest ważna na moment wyliczenia. Jeśli będziesz chciał ubezpieczyć to auto po zakupie, cena może się różnić od tej uzyskanej w aktualnym wyliczeniu. Wahania składki nie są jednak duże i zwykle, jeśli nie zmieniły się dane i historia ubezpieczeniowa osoby wykonującej wyliczenie, nie przekraczają kilku procent.

2Czy marka i model samochodu wpływają na cenę ubezpieczenia OC i AC?

Ogólnie ze statystyk wypadków drogowych wynika, że marka i model pojazdu /samochodu oraz pojemność silnika/moc mają wpływ na liczbę szkód komunikacyjnych i skłonność do ryzyka na drodze. To dlatego właściciele uznawanych za najszybsze i najchętniej wybierane przez młodszych kierowców marek, płacą za ubezpieczenie OC więcej niż pozostali. Najdroższe marki to BMW, AUDI. Znacznie taniej zapłacą właściciele aut marek DACIA, SUZUKI, KIA, Fiat. Natomiast przy wyliczaniu stawki ubezpieczenia autocasco AC, ubezpieczyciel określa wartość pojazdu wraz z wyposażeniem i sprawdza statystyki kradzieżowe konkretnego modelu samochodu. Tu trudno oszacować dokładnie, które marki będą miały wyższe składki za AC, pewne jest jednak, że im wyższa wartość pojazdu, tym składka będzie wyższa.